Лидерът в Лига 1 Пари Сен Жермен се класира успешно за 1/4-финалите на турнира за Купата на Франция, след като днес парижани постигнаха втора поредна победа с 2:0 над големия си съперник Олимпик Марсилия.

След като през уикенда спечелиха двубоя за първенство на "Парк де Пренс", днес футболистите на Карло Анчелоти повториха постижението с две попадения на шведската суперзвезда Златан Ибрахимович.

Двубоят бе паметен и за бившия английски национал Дейвид Бекъм, който изигра своя първи мач като титуляр за ПСЖ. Британецът дебютира като резерва през уикенда, но днес стартира сред титулярните единадесет, преди да бъде заменен от Жале минути преди края.

Домакините отбелязаха по един гол в двете полувреме на срещата, като на два пъти бе точен водещият реализатор на тима Златан Ибрахимович.

Шведският таран откри десет минути преди почивката, когато получи дълъг пас от Клемен Шантом. Мощният нападател се пребори за позиция с Лукас Мендес и простреля Манданда за 1:0.

Крайното 2:0 ПСЖ оформи в средата на втората, когато Морел фаулира Ибрахимович в наказателното поле. Шведът сам се нагърби с изпълнението на дузпата и отново матира Манданда, доближавайки парижани до 1/4-финалите.

szólj hozzá: PSG vs Marseille 2:0 MATCH HIGHLIGHTS