(ВИДЕО) Неймар би дузпа, ПСЖ бие 6:2

След класиката над Байерн (3:0) в Шампионската лига през седмицата Неймар и компания от ПСЖ направиха пореден голов спектакъл за радост на феновете на "Парк де Пренс". Парижани разбиха гостуващия Бордо с 6:2 в среща от осмия кръг на френската Лига 1. Бившият футболист на Лудогорец Джонатан Кафу се появи в игра за гостите в 75-ата минута на мястото на Камано и им спечели дузпа.

Още в 5-ата минута Неймар откри резултата, а седем минути по-късно асистира на Единсон Кавани за 2:1. В 21-ата минута Тома Мюние направи разликата класическа, а десет минути по-късно Юнус Санкаре намали на 3:1.

В 40-ата минута Неймар бе точен от дузпа за втория си гол в мача, а в 45-ата Юлиан Дракслер се разписа за 5:1 след асистенция на Килиан Мбапе. Явно дузпите вече са за Неймар, въпреки скандала, който вдигна досегашният титу;яр за тези изпълнения - Кавани.

През втората част футболистите на Унай Емери значително намалиха оборотите и вкараха само още един гол. Това се случи в 58-ата минута, когато и третият от звездното трио в атака Килиан Мбапе вкара своя гол във вратата на Костил, а подаването бе на Дракслер.

В последната 90-ата минута Джонатан Кафу спечели дузпа за Бордо, а Малком офорами крайния резултат от бялата точка, пише Блиц. След седмия си успех за сезона ПСЖ е лидер с 22 точки и има 3 повече от втория Монако. Жирондици са на третата позиция с 15 точки преди останалите срещи от кръга.