(ВИДЕО) Неостаряващият Тоти вдъхнови Рома с фамозен гол за луд обрат срещу Дженоа

Рома записа луда победа след обрат с 3:2 над Дженоа в среща от 36-ия кръг на Серия А, която се игра на стадион "Луиджи Ферарис" в Генуа. Мачът бе изпълнен с обрати, а зрителите се насладиха на истински футболен спектакъл.

Първо Салах даде аванс на Рома в 6-ата минута, а точно седем след това Тахсидис изравни. В 65-ата минута Паволети направи обрата пълен, но живата легенда Тоти изравни с фантастичен гол в 77-ата минута. В 87-ата минута Ел Шаарави направи обрата за гостите пълен с победния си гол.

Интересно е да се отбележи за статистиката, че големият лидер на Рома Франческо Тоти вкарва за своя отбор в трети пореден мач, след като първо наниза гол за ремито 3:3 срещу Аталанта преди два кръга, а в миналия кръг наниза две попадения при успеха над Торино.

След днешния успех Рома е 2-и в класирането с актив от 74 точки, като тимът има 1 точка пред третия Наполи, който има и мач по-малко. Дженоа пък е на 12-ата позиция с 43 точки.

Рома постигна инфарктна победа след обрат с 3:2 над Дженоа в среща от 36-ия кръг на Серия "А", която се игра на стадион "Луиджи Ферарис" в Генуа. Мачът бе изпълнен с обрати, а зрителите се насладиха на истински футболен спектакъл. Първо Салах даде аванс на Рома в 6-ата минута, а точно седем след това Тахсидис изравни. В 65-ата минута Паволети направи обрата пълен, но живата легенда Тоти изравни с фантастичен гол в 77-ата минута. В 87-ата минута Ел Шаарави направи обрата за гостите пълен с победния си гол. Интересно е да се отбележи за статистиката, че големият лидер на Рома Франческо Тоти вкарва за своя отбор в трети пореден мач, след като първо наниза гол за ремито 3:3 срещу Аталанта преди два кръга, а в миналия кръг наниза две попадения при успеха над Торино. След днешния успех Рома е 2-и в класирането с актив от 74 точки, като тимът има 1 точка пред третия Наполи, който има и мач по-малко. Дженоа пък е на 12-ата позиция с 43 точки. Срещата започна по най-добрия начин за столичани и в 6-ата минута Салах даде аванс на Рома в резултата. Той направи страхотна двойна комбинация с Пероти в наказателното поле и от няколко метра успя да матира противниковия страж. В 13-ата минута обаче гръцкият национал Тахсидис изравни. Лаксалт го намери на точката на дузпата и той с хубав удар по земя прати топката в долния десен ъгъл на противниковата врата. Обратът стана пълен след гол на Паволети в 65-ата минута, след като Ринкон го намери по страхотен начин на близката греда и последният без да се церемони много прати топката във вратата. Все пак Рома се добра до реми след гол на Тоти в 77-ата минута. Той вкара фамозно попадение от малко над 20 метра. Гостите получиха фаул от много добра позиция, а Де Роси чукна топката за своя съотборник, който с топовен удар не остави никакви шансове на вратаря. В 87-ата минута Ел Шаарави направи обрата в мача пълен и донесе успеха на своите, след като Джеко го намери със страхотен пас около точката на дузпата и италианският национал необезпокояван прати топката в мрежата. ДЖЕНОА - РОМА 2:3 0:1 Салах 6 1:1 Тахсидис 13 2:1 Паволети 65 2:2 Тоти 77 2:3 Ел Шаарави 87 Прочети още на: http://www.gol.bg/roma/2016-05-02/famozen-toti-vdahnovi-roma-za-golyam-obrat-video