Наполи загря за битката срещу Олимпик (Марсилия) в Шампионска лига през седмицата, след като взе лесно победата тази вечер на “Сан Паоло“ с 2:1 срещу Катаня в мач от 11-ия кръг на Серия А.

Всичко по-интересно се случи до 26', след като Кайехон даде аванс на своите 15 минути след началото, а в 21' Хамшик удвои. След още 5 минути Кастро намали, но гостите така и не успяха да стигнат до изравняване, докато домакините пропуснаха доста шансове.

Въпреки трудния мач срещу един от най-слабите отбори в момента Наполи запазва позицията сред лидерите, като има 28 точки и дели втората позиция с Ювентус. Рома е с 30 точки на върха, но и мач по-малко.

Въпреки смяната на треньора Катаня продължава колебливо и се намира в зоната на изпадащите, заемайки 18-а позиция с 6 точки.

Днешният двубой започна с натиск на Наполи, като Игуаин стреля над гредата при опасна атака за домакините. В 15' обаче домакините нарушиха нулевото равенство, след като Кайехон получи топката пред наказателното поле и с брилянтен удар реализира.

Игуаин се отчете с още един пропуск преди да се стигне до втория гол, когато в 21' чудесна комбинация между Инсинье и Хамшик завърши с мощен удар на словака – 2:0. Само 5 минути по-късно обаче защитата на Наполи буквално заспа, а Бираги намери непокрития Кастро за 2:1.

До края на срещата футболистите на домакините се надпреварваха кой да изпусне повече положения, като Игуаин така и не намери начин да преодолее брилянтния в срещата Андухар. Пепе Рейна пък спаси трите точки, след като спаси удар с глава на Кеко.