(ВИДЕО) Младата банда на Монако е шампион на Франция

Младата банда на Монако е новият шампион на Франция. „Монегаските“ спечелиха с 2:0 отложения си мач от 31-ия кръг на Лига 1 срещу Сент Етиен и така кръг преди края на шампионата са недостижими на върха в класирането с 92 точки. ПСЖ е втори с 86. Сент Етиен заема осмото място с 50 пункта.

Това е осма титла за Монако, като „князете“ не бяха усещали шампионската тръпка от 2000 година насам.

Монако започна силно срещата, като още в 18-ата минута Килиан Мбапе излезе на чиста позиция, но Стефан Руфие изби в корнер.

Само минута по-късно домакините поведоха, пише Гонг. Килиан Мбапе бе изведен чудесно от Радамел Фалкао, намери пространство пред себе си и успя да открие за 1:0. При попадението обаче останаха известни съмнения за засада.

След почивката Монако продължи да е по-активният отбор на терена. В 52-ата минута Радамел Фалкао игра с глава след едно центриране от корнер, но не успя да насочи добре топката. Три минути след това Арно Нордин преодоля успешно двама бранители и стреля, Даниел Субашич обаче отрази по страхотен начин.

Натискът на Монако продължи, а в продължението на срещата „монегаските“ удвоиха аванса си. Валер Жермен стреля от близо и оформи крайното 2:0.