(ВИДЕО) Милан извърши подвиг, би като гост с 9 души

снимка: acmilan.com

Милан сътвори нещо рядко виждано. Грандът от Милано стигна до драматична победа при гостуването си на Болоня в отложен мач от 18-ия кръг на Серия "А". "Росонерите" се наложиха геройски с 1:0, макар е в голяма част от мача играха с двама души по-малко от своя опонент.

Срещата за тима на Винченцо Монтела се разви кошмарно. Малко преди почивката централният защитник Габриел Палета бе изгонен с два жълти картона, а само минути преди това другият бранител Алесио Романьоли бе сменен принудително заради контузия. В средата на второто полувреме Юрай Куцка също видя червения картон и остави Милан с девет души.

Болоня натисна мощно, но не успяха да се доберат до гол. Вместо това Милан изненадващо издебнаха съперника на контраатака и се добраха до ценно поападение, дело на хърватина Марио Пашалич. Така Милан прекъсна серията си от три поредни загуби с успех, който дълго ще държи влага на Болоня и ще топли сърцата на тифозите от червено-черната част на Милано.