Барселона започна с победа с 4:0 участието си в Шампионската лига тази година.

Каталунците надвиха тима на Аякс и по този начин отговориха перфектно на предизвикателството на вечния съперник Реал Мадрид, който вчера разгроми Галатасарай.

Също Лионел Меси реализира хеттрик по подобие на Роналдо, който също вкара три гола вчера. Освен Меси и Жерар Пике успя да се разпише в този мач.

Интересното е че тези два отбора се срещнаха за първи път в своята история. Досега двата европейски гранда, които имат по 4 трофея от КЕШ/Шампионска лига, не са се срещали никога в Европа.

Треньорът на каталунците Тата Мартино заложи на Меси, Неймар и Санчес в предни позиции. Шави бе оставен да почива като неговото място бе заето от Сеск Фабрегас.

В отбора на Аякс впечатление прави бившия играч на Барселона Боян Къркич, който миналата година отново игра срещу бившия си клуб с екипа на Милан.

Барселона започна по-надъхано срещата. Неймар, който направи дебют в европейските клубни турнири, показа своята техника още в третата минута, но ударът му бе много лек.

Каталунците стигнаха до своя гол след доброто начало. Лионел Меси бе над всички при едно изпълнение на пряк свободен удар като не остави никакви шансове на вратаря Кенет Вермеер.

Постепенно играчите на Аякс започнаха да поглеждат малко повече към половината на своя съперник. В 32-та минута гостите накараха Виктор Валдес да се събуди и да се намеси решително. Боян нахлу добре отляво и центрира към Ван Рийн, който стреля опасно с глава.

Само шест минути по-късно Аякс направи много силна контра атака и Дуарте се озова на перфектна позиция на границата на наказателното поле, но отново Валдес се намеси добре.

До края на полувремето Аякс очакваше своите шансове, но не стигна до голови положения. Втората част започна както и първата - с натиск на домакините. Лионел Меси и компания се разиграха още повече и стана много горещо пред вратата на Аякс.

В 55-та минута страхотна контра атака топката стигна до Меси отдясно. Той финтира защитни ки стреля вътре във вратата за 2:0. Само минута по-късно пас на Неймар бне засечен с коляно от Меси, но топката мина покрай страничния стълб.

В 69-та минута Жерар Пике направи резултата класически. Защитникът се извиси над всички при едно центриране на Неймар и се разписа с глава за 3:0. В 74-та минута Меси оформи своя хеттрик след като стреля от около 20 метра под краката на защитник и заблуди вратаря на Аякс.

Малко след това Масчерано фаулира в наказателното поле Сереро и съдията даде дузпа за Аякс. Вратарят Виктор Валдес обаче спаси удара на Сигторсон.

Така Барселона се поздрави с категоричен успех на старта на Шампионската лига. Лео Меси пък отговори по перфектния начин на Кристиано Роналдо като двете най-големи звезди на съвременния футбол започнаха с хеттрик в Шампионската лига. В следващият си двубой каталунците гостуват на Селтик, а Аякс приема Милан.