Лео Меси отново се превърна в герой за Барселона и демонстрира отличен синхрон с Андрес Иниеста, за да изкове победата на каталунците с 4:0 в гостуването на Леванте.

Двубоят на „Естадио Суидад де Валенсия" се развиваше изключително напрегнато и равностойно през първото полувреме, но само в рамките на 10 минути след почивката Барса подпечата успеха си с 3 безответни гола.

Андрес Иниеста асистира брилянтно на Лео Меси в 47-ата и 52-ата минута, за да предостави шанс на аржентинския магьосник да увеличи головата си сметка на 19 попадения в Примера дивисион.

Самият Иниеста с прекрасен фалцов удар в 56-ата минута направи резултата класически и на практика прекрати споровете около крайния изход на срещата. В 64-ата Сеск Фабрегас реализира поредното попадение от лявото крило, след като направи двойно подаване с Иниеста и преодоля Мунуа от втория си опит - 0:4.

Барселона възстановява едноличното си лидерство в Ла Лига след края на 13-ия кръг, като вече има 37 точки и се откъсва на върха с 3 повече от Атлетико (Мадрид). „Дюшекчиите" малко по-рано тази вечер съкрушиха Севиля с разгромното 4:0 и продължават да са най-близкият преследвач на каталунците.

Леванте пък регистрира неприятно поражение във вълнуваща седмица за тима след класирането на 1/16 финали в Лига Европа. В Примера дивисион до момента отборът от Валенсия заема 6-та позиция в класирането с 20 точки - само 2 по-малко от 4-ия Малага и 5-ия Бетис.

Лео Меси пък вече има 82 гола през календарната 2012-та година за Барселона и националния отбор на Аржентина. Припомняме, че рекордът в това отношение на легендарния Герд Мюлер е 85 попадения през 1992-ра година.

Първото полувреме премина при териториално предимство на Барса, които обаче не можаха повече от два пъти да разцепят отбраната на Леванте с марковите си извеждащи пасове. Въпреки предимството във владението на топката на гостите, Виктор Валдес трябваше да спасява най-опасното положение преди почивката.

Хосе Хавиер Баркеро получи кълбото на границата на наказателното поле и отправи мощен изстрел с левия крак, който принуди Валдес да се разтяга максимално, за да избие в корнер. Иначе други две обещаващи акции на домакините завършваха с неточно завършващо подаване, а в 31-ата минута Баркеро не можа да центрира към непокритите си съотборници в пеналтерията и изкара топката в аут.

Иначе Шави Ернандес и Андрес Иниеста направиха няколко трикови подавания помежду си и веднъж изведоха Лео Меси на стрелкова позиция, но аржентинският магьосник нямаше късмет в един остър удар с левия крак, който премина на сантиметри от гредата.

След почивката обаче Барселона значително по-лесно разгръщаше идеите си в офанзивните акции и само в рамките на 5 минути си осигури комфортен аванс. Първо в 47-ата минута Иниеста с прецизен пас разкъса бранителите на Леванте и освободи много празно пространство за Меси.

Както обикновено, кандидат номер 1 за Златната топка прояви голмайсторския си нюх и без особени проблеми преодоля вратаря на Леванте Мунуа за 0:1.

szólj hozzá: Levante vs Barcelona 0:1 Messi

Натискът на Барселона не стихна, като този път ефективността в атаката на каталунците беше убийствена. В 53-ата минута Лео Меси отново завърши по най-добрия начин отлично взаимодействие между него и Иниеста.

Испанският национал се промуши между бранители на Леванте и от фланга предостави кълбото на тепсия за Меси, който с премерен изстрел покачи резултата на 2:0, за да подпечата победата на Барселона.

szólj hozzá: Levante vs Barcelona 0:2 Messi

Третият гол в срещата беше най-красивият - в 56-ата минута Иниеста отново се разходи по фланга и финтира противников бранител, след което навлезе към центъра на наказателното поле и с фантастичен удар прати кълбото неспасяемо в горния ъгъл - 3:0.

szólj hozzá: Levante vs Barcelona 0:3 Iniesta

В 64-ата минута Секс Фабрегас направи отлично двойно подаване с въздесъщия Иниеста и се озова очи в очи с вратаря Мунуа. При първия си удар бившият халф на Арсенал не сполучи да вкара, но при добавката от малък ъгъл нямаше прошка - 4:0.

szólj hozzá: Levante vs Barcelona 0:4 Fabregas