(ВИДЕО) Лудогорец падна от лидера в Полша, двата тима се сбиха

Лудогорец допусна трета загуба по време на лагера в Турция. "Орлите“ паднаха с 0:1 от лидера в полското първенство Лехия Гданск.

ГЛЕДАЙТЕ ПОДРОБЕН РЕПОРТАЖ ОТ КОНТРОЛАТА ТУК

Наставникът на „орлите“ Антони Здравков пусна в атака Жоао Пауло. Иначе още в 1-ата минута Натанаел притесни вратаря на поляците. Левият бек на разградчани проби към наказателното поле и нанесе шут към близкия ъгъл, който неочаквано доведе до леко колеблива намеса на Куциак. Все пак словашкият страж спаси. В 15-ата минута разградчани сътвориха отлична атака. Те разиграха с къси пасове отдясно, което позволи на Марселиньо да получи на 15 метра по диагонал спрямо вратата. Капитанът на разградчани шутира, а Куциак плонжира и с една ръка изби далеч от вратата си. Пет минути след това се откри чист шанс и пред Лехия. Левият бек на поляците Филип Младенович се включи в предни позиции и центрира към далечната греда, където капитанът Флавио Пайшао нямаше никакви проблеми да пребори Натанел за високата топка. Той стреля с глава от 6-7 метра, но над вратата. В 30-ата минута Димо Бакалов отне топката пред наказателното поле и би мощно, но Куциак пак спаси, а при добавката Жоао Пауло стреля точно в стража. В края на първата част поляците бяха много близо до гол, но от непосредствена близост Собиех не уцели вратата с глава след отлично подаване на Михал Мак.

В 53-ата минута Собиех създаде нови главоболия за Пламен Илиев. Полякът нанесе параболичен изстрел с глава към далечния ъгъл, а вратарят на Лудогорец спаси с върха на пръстите. Това позволи на Флавио Пайшао да опита добавка, но Натанаел сложи тялото си между португалеца и кълбото, което спаси шампионите. След 60-ата минута „орлите“ натиснаха. Две остри центрирания по земя – на Жоао Пауло и Адриан Попа обаче не бяха засечени от техните съотборници. Десет минути след това Антони Здравков смени по-голямата част от своя състав. В 73-ата минута Лудогорец допусна гол във вратата си. Точен бе Жуковски, който отблизо засече от въздуха центриране на Михалак. „Орлите“ опитаха да отговорят чрез Вандерсон, но той би над вратата.

В края на срещата опасно влизане на играч на Лудогорец предизвика меле между футболистите и щабовете, но страстите бързо се уталожиха.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛЕХИЯ 0:1

0:1 Зуковски (73')

Лудогорец: Пламен Илиев (71 - Даниел Наумов), Натанаел, Козмин Моци, Рафаел Форстър (46 - Драгош Григоре), Лукас Саша (71 - Сисиньо), Абел Анисе (61 - Яцек Горалски), Густаво Кампаняро (71 - Светослав Дяков), Марселиньо (71 - Вандерсон), Рибейро (71 - Джоди Лукоки), Димо Бакалов (46 - Адриан Попа), Жоао Пауло (71 - Клаудио Кешерю)

Лехия: Куциак, Фила (65 - Викри), Налепа (65 - Липски), Аугустин (65 - ), Младенович (65 - Виториа), Кубицки (65 - Арак), Лукашик, Маковски (65 - Мичлак), Собиех (65 - Димерски), Мак (65 - Бетек), Пайшао (65 - Сегиелка)