Холандия без особени проблеми записа шеста поредна победа в световните квалификации, след като разгроми с 4:0 гостуващия Румъния.

„Лалетата" стигнаха до успеха без излишен разход на енергия, но в нито един момент от срещата не оставиха съмнение в по-голямата си класа.

Рафаел ван дер Ваарт даде аванс на домакините още в 15-ата минута и успокои редиците им, а 10 след почивката Ван Перси покачи на 2:0.

Робин ван Перси доказа високия си коефициент на полезно действие, като се разписа от дузпа в 65-ата минута и увеличи аванса -  3:0 в полза на „лалетата".

Джърмейн Ленс ознаменува активната си игра с реализиране на последния гол в срещата, който падна секунди преди финалния съдийски сигнал.

Така финалистът от Мондиал 2010 продължава да оглавява убедително класирането в квалификационна Група D на зона Европа. Холандците имат 18 точки и водят с цели 7 пред втория Унгария.

„Маджарите" изтръгнаха ценно равенство при тежкото си гостуване на Турция и се добраха до 1:1. Голмайсторът на Шампионската лига с Галатасарай Бурак Йълмаз изведе домакините напред в 63-ата, а 12 по-късно Боде донесе точката на унгарците.

Румъния изпусна второто място и вече е 3-ти с 10 пункта, докато Турция е 4-ти със 7 точки. Естония надви с 2:0 Андора по-рано днес и има 6 пункта, докато аутсайдерът е последен без актив.

Ван Перси получи добър пас от Джърмейн Ленс и по много добър начин сложи топката на пътя на ван дер Ваарт, който с премерен изстрел откри резултата.

В 56-ата минута Робен направи чудесен пробив, като си проправи път между двама футболисти на Румъния и прати топката към вратата, където пък ван Перси с глава успя да я насочи в мрежата за 2:0.

Третият гол падна от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Ленс. Зад бялата точка застана ван Перси, който без проблеми покачи 3:0. Последният гол в актива на домакините реализира Ленс.

szólj hozzá: Holland vs Romania 4:0 GOALS HIGHLIGHTS