Лацио се възползва по най-добрия начин от поредната грешна стъпка на Интер в Серия А и измести „нерадзурите" от второто място в таблицата на края на 2012-та година.

„Орлите" спечелиха трудното си гостуване на Сампдория с 1:0, благодарение на бразилската си звезда Ернанеш, който вкара единственото попадение в 28-ата минута.

Наполи пък постигна драматичен успех с 2:0 при визитата си на последния в класирането Сиена. Италианският национал Кристиан Маджо се разписа в 87-ата минута и се превърна в герой за носителите на Купата на Италия.

В 90-ата минута пък талисманът на Наполи Единсон Кавани бе точен от дузпа и подпечата победата на тима си. Домакините завършиха срещата в намален състав заради червения картон на Емануеле Калайо.

Дебют начело на Сампдория срещу един от бившите си тимове направи Делио Роси, но неговото появяване на скамейката не можа да осигури радост на зрителите на „Луиджи Ферарис".

След 11-та си победа в Калчото Лацио вече има 36 точки и изпреварва Интер и Фиорентина с 1 пункт на 2-то място. Преднината на лидера Ювентус е повече от солидна - 8 точки, след като снощи „старата госпожа" удари Каляри с 3:1 като гост.

Наполи също има 34 точки, но само защото беше санкциониран с намаляване на актива заради опити на бивши футболисти да уреждат мачове преди години.

Възпитаниците на Валтер Мацари постигнаха първата си победа като гост на Сиена от далечната 1946-та година. Те завършиха 2012-та по най-добрия начин и ще могат да прекарат по-спокойно коледните празници.

Ернанеш записа за седми път името си сред голмайсторите през този сезон и затвърди втората си позиция сред реализаторите на Лацио. Лидер, естествено, е германският стрелец Мирослав Клозе с 10 гола.

Кавани пък вече има 13 попадения в Серия А и 20 за сезона, като е на второ място при голаджиите в Калчото, изоставайки единствено от перлата на Милан Стефан Ел Шараави, който е с 14 гола.

Gol Hernanes Vs Sampdoria(1-0)by GianPallottini