(ВИДЕО) Купата на африканските нации почна със съзли за домакините и грешка на Камерун

Две равенства от по 1:1. Така почна Купата на африканските нации. Първо домакините от Габон откриха турнира на Черния континент и бяха напът да зарадват феновете си, защото водеха до самия край на срещата срещу аутсайдера Гвинея Бисау. Суперзвездата на Габон и на Бундеслигата Пиер-Емерик Обамеянг беше дал аванс на своя тим с попадения в началото на втората част.

Точно в 90-ата минута на двубоя обаче домакините се наложи да преглътнат много горчив хап. Тогава центриране от фаул бе засечено с глава от Соарес и това доведе до дива радост в щаба на гостите и сълзи по трибуните, които бяха пълни до краен предел.

В другия в първия ден от надпреварата фаворитът Камерун стъпи накриво. Тимът не успя да бие Буркина Фасо и двата тима се задоволиха с точка след 1:1. Камерун поведе в 35-ата минута с гол на Муканджо. Той изпълни по превъзходен начин пряк свободен удар от 20-ина метра. В 75-ата обаче Дайо възстанови статуквото с глава след разбъркване, а това се оказа и крайният резултат в интригуващата битка.