Единсон Кавани се разписа във втори пореден мач за Пари Сен Жермен и помогна на тима си да спечели с 2:0 домакинството на Тулуза в един от първите мачове от 8-ия кръг на френската Лига 1.

Маркиньош откри резултата за парижани, а 60-милионната покупка от Наполи оформи крайното 2:0, с което ПСЖ държи под око лидера във временното класиране Монако.

На практика шампионите са на първа позиция с 18-те си точки, но монегаските имат мач по-малко, и то срещу непретенциозния Реймс утре в последния двубой от кръга.

ПСЖ реализира попадение в 19-ти пореден мач от френското първенство, което е най-добрата серия на някой от елитните тимове в момента. Маркиньош откри в 41-ата минута и за първи път през сезона се разписа в кръг от Лига 1.

Новото попълнение на тима от Рома порази мрежата и на Олимпиакос преди 11 дни в първия кръг от груповата фаза на Шампионската лига.

Кавани смени Златан Ибрахимович в 67-ата минута и 10 по-късно се нагърби с изпълнението на дузпа, която реализира без проблеми за 2:0. Уругвайският национал вече има 4 гола в Лига 1, а също така се разписа при звучния успех с 4:1 над Олимпиакос в ШЛ.

Олимпик (Марсилия) спечели с 2:0 гостуването си на Лориен в първия мач от съботната програма на кръга. Матьо Валбуена отново доказа огромната си значимост за Марсилия и откри резултата в 58-ата минута, а Андре Аю оформи крайното 0:2 в 91-ата.

Така Олимпик се изравни на второ място във временното класиране със 17 точки, колкото има и Монако, но без да е изиграл мача си от 8-ия кръг.