ВИДЕО И СНИМКИ: Фамозен спектакъл даде начало на ерата "Мартино"

Ерата „Херардо Мартино" в Барселона стартира по впечатляващ начин, след като тази вечер каталунците разгромиха с 8:0 бразилския гранд Сантос на своя „Камп Ноу" и спечелиха традиционния летен трофей „Жоан Гампер".

Това бе първи мач на Тата Мартино начело на „лос кулес", имайки предвид, че аржентинецът не пътува с тима за контролата с Легия (Гданск) в понеделник. Барса показа силен и впечатляващ футбол, който спря дъха на трибуните, а отличните комбинации в синьо-червено следваха една след друга. Сантос можеше да се прибере у дома и с двуцифрен пасив, но каталунците пропуснаха още няколко гола, като на два пъти удариха и гредите.

Дебют на „Камп Ноу" записа и новата перла на Барселона Неймар, който излезе срещу своя роден клуб. „Кариоката" се появи на терена на почивката и около 15 минути игра рамо до рамо с Лионел Меси, но без да успее да отбележи гол.

В последните минути Неймар бе близо до първо попадение с Барса, но гредата го лиши от такова. Нападателят все пак се отличи с асистенция, подавайки за точен изстрел на Сеск Фабрегас, а като цяло играта му се понрави на публиката.

Още след първото полувреме резултатът бе 4:0 в полза на Барселона. Лионел Меси, Алексис Санчес и Педро вкараха за домакините, а Леонардо от тима на Сантос си отбеляза автогол. След почивката шоуто продължи, като Сеск Фабрегас вкара на два пъти, а по един гол добавиха още Адриано и младият Жан-Мари Донгу.

Херардо Мартино остави Неймар на резервната скамейка, като в атака стартира Лионел Меси, Педро и Алексис. Серхио Бускетс, Шави и Андрес Иниеста започнаха в средната линия, а пред Виктор Валдес в защита стартираха Жорди Алба, Жерар Пике, Хавиер Масчерано и Дани Алвеш. След почивката в игра се появиха Пинто, Адриано, Бартра, Багнак, Монтоя, Сонг, Фабрегас, Серхи Роберто, Неймар, Нието и Донгу.

Срещата на „Камп Ноу" стартира вихрено, като Барса установи пълно надмощие над своя съперник. Още в 8' Лео Меси откри резултата, след като аржентинецът финтира бразилския страж и с левия крак чукна кълбото в мрежата за 1:0.

Минути по-късно домакините удвоиха. Дани Алвеш опита центриране в наказателното поле, а Леонардо сам засече кълбото във вратата на Сантос - 2:0.

Атаките на Барса продължиха една след друга, като по всичко изглеждаше, че домакините ще предложат шоу на своите фенове. В 22' Алексис Санчес ознаменува добрата си игра и с попадение, след като чилиецът комбинира с Лео Меси и технично стреля в долния десен ъгъл за 3:0.

В 28' Сантос инкасира и четвърти гол, като този път дойде ред и на Педро. Испанският национал оползотвори отлична асистенция на Жорди Алба и от лесна позиция подложи крак, за да отбележи. В 36' Лео Меси направи нетипичен за него пропуск, след като от близка дистанция аржентинецът не съумя да вкара, стреляйки право в ръцете на вратаря.

И след почивката шоуто на Барселона продължи, вече и с доста променен състав. На терена се появи Неймар, а трибуните на „Камп Ноу" аплодираха бразилеца при всяко негово докосване на топката. „Кариоката" зае позиция отляво на атаката, като бе постоянна заплаха за бившите си съотборници.

В 53' домакините вкараха и пети гол, а първото си попадение в мача реализира Сеск Фабрегас. „Четворката" бе изведен очи в очи със стража на Сантос и стреля покрай него, а в 68' Фабрегас вкара и за 6:0. Този път в основата на попадението бе Неймар, който отлично видя халфа и му поднесе топката на тепсия, преди да последва завършващ удар с левия крак.

До края на срещата Барса вкара още две попадения, с което и унижението за Сантос стана пълно.

В 75' Адриано Корея потърси позиция за изстрел и стреля технично с десния крак, а стражът на бразилците не помръдна - 7:0. Минути след това дойде и големият миг на младока Жан-Мари Донгу, който отбеляза първия си гол на „Камп Ноу". Камерунецът получи асистенция от Фабрегас и от метър разстояние подложи крак, чуквайки топката на празна врата за крайното 8:0.