ВИДЕО И СНИМКИ: Баварският звяр схруска поредната си жертва

Баварският колос Байерн продължава да крачи уверено към 23-а титла на Германия, след като днес възпитаниците на Юп Хайнкес разпиляха поредния си съперник в Първа Бундеслига.

Байерн посрещна Вердер в среща от 23-ия кръг на своя "Алианц Арена", като домакините постигнаха разгромен успех с 6:1 над своя съперник. Ариен Робен, Хави Мартинес, Марио Гомес на два пъти, Франк Рибери и автогол на Гебре Селасие донесоха победата на баварците, докато Кевин Де Брюн върна един гол за "бременските музиканти".

Гостите от Вердер съвсем останаха без шансове минута преди почивката, когато Себастиян Прьодл бе изгонен за нарушение срещу Марио Гомес.

Така Байерн събра актив от 60 точки и продължава да бъде недостижим на върха, като вторият Борусия Дортмунд остава втори на цели 18 точки изоставане от лидера. "Жълто-черните" обаче са и с мач по-малко.

Юп Хайнкес даде шанс на Марио Гомес, Ариен Робен, Джердан Шакири и Луис Густаво да стартират сред титулярите, докато Давид Алаба, Тони Кроос, Марио Манджукич и Томас Мюлер останаха на пейката. Робен и Гомес се отблагодариха по най-добрия начин на Хайнкес, вкарвайки във вратата на Себастиян Мелиц.

Резултатът на "Алианц Арена" бе открит след точно 25 минути игра, когато Ариен Робен разпечата вратата на бременци. Холандецът засече точно центриране на Филип Лам и вкара за 1:0.

Само четири минути по-късно Байерн удвои, като този път точен бе Хави Мартинес. Ариен Робен центрира в наказателното поле на Вердер, а испанският национал с глава матира Мелиц за 2:0. До края на полувремето гостите останаха и с човек по-малко, след като Себастиян Прьодл бе остранен за професионален фаул срещу Марио Гомес.

След почивката Байерн продължи да мачка своя съперник, а между 49' и 51' баварците нанесоха скоростен двоен удар над своя опонент. Първо чешкият национал Теодор Гебре Селасие си отбеляза автогол, а две минути по-късно Марио Гомес се разписа, бележейки след асистенция на Франк Рибери.

Унижението за Вердер стана пълно в последните няколко минути, когато домакините оформиха крайното 6:1 в своя полза. В 86' Франк Рибери намери един от горните ъгли с красиво изпълнение, а малко след това Марио Гомес отбеляза втория си гол в мача, бележейки след подаване на Ариен Робен.

szólj hozzá: Bayern vs Werder Bremen 6:1 GOALS HIGHLIGHTS