ВИДЕО И СНИМКИ: Арсенал с трети успех в контролите

Английският гранд Арсенал постигна пореден успех в предсезонното си турне, като този път "топчиите" се наложиха с 3:1 над японския Нагоя.

Оливие Жиру, Рио Миячи от дузпа и Тио Уолкот бяха точни за британците, докато Кишо Яно зарадва трибуните с попадение в мрежата на Лукаш Фабиански.

Фабиански стартира под рамката на вратата за Арсенал, докато Карл Дженкинсън, Бакари Саня, Пер Мертезакер и Киерън Гибс получиха доверието на Арсен Венгер в защита. Томаш Росицки, Микел Артета и Аарън Рамзи започнаха в средната линия, докато Рио Миячи и Тио Уолкот действаха в близост до централния нападател Оливие Жиру.

Двубоят на "Тойота Стейдиъм" стартира чудесно за "топчиите", които откриха резултата след само три минути игра. Томаш Росицки центрира в пеналтерията на японците, а Оливие Жиру продължи с головата си серия, вкарвайки за 0:1.

В 25' бе отсъдена дузпа в полза на Арсенал. Танака игра с ръка в наказателното поле на Нагоя, а любимецът на японската публика Рио Миячи получи шанс да изпълни наказателния удар. Азиатецът вкара и удвои аванса на гостите - 0:2.

След почивката паднаха още два гола, като те бяха разпределени по един в двете врати.

Първо Арсенал направи резултата класически, като това се случи в 55'. Зелалем пусна перфектна топка към Уолкот, който овладя кълбото и хладнокръвно матира вратаря за 0:3.

Домакините все пак се отчетоха с попадение, което падна двадесет минути преди края. Кишо Яно се извиси и насочи една топка с глава, като въпреки реакцията на Лукаш Фабиански, кълбото влетя в мрежата за крайното 1:3.