(ВИДЕО) Голям Лудогорец угаси грубо Цървена Звезда и заглуши виковете "бугари-цигани" насред Мала Маракана

Шампионът на България Лудогорец унижи сръбския първенец Цървена звезда с 4:2 насред легендарния стадион Мала Маракана. Разградчани изнесоха футболна лекция на сръбския гранд и си осигуриха участие в плейофа за влизане в групите на ШЛ.

Дори да загубят в него - "орлите" ще ритат в групите на Лига Европа.

Оглушителни възгласи "бугари-цигани" бяха скандирани дълго време от навиячите на Звезда. Скандиранията престанаха щом героят Вандерсон наниза гола за 4:2 в продълженията и с това реализира своя хеттрик. Едно попадение, но пък уникално, добави и Джонатан Кафу. След 2 от головете на Лудогорец обаче останаха големи съмнения за засада. Дузпата за Цървена Звезда и червеният картон на Игор Пластън от българския тим - също показаха, че италианския съдия е неадекватен.

Лудогорец успя да се класира за плейофната фаза, за влизане в групите на Шампионската лига, след като постигна победа с 4:2 след продължения над Цървена звезда на митичния "Мала Маракана"' в Белград. По този начин с общ резултат от двата мача 6:4 в полза на ''орлите'' те постигнаха целта си и дори да отпаднат от следващия си противник тимът ще си гарантира сигурно място в групите на Лига Европа. Развоят на срещата бе доста драматичен и домакините първи стигнаха до попадение след гол на Доналд в 17-ата минута, но само седем по-късно Кафу изравни. Вандерсон направи обрата пълен в 39-ата минута, но ''звездашите'' стигнаха до изравнителен гол от дузпа чрез Ибанес в 62-ата минута. До края на редовното време нямаше повече голове и се стигна до две продължения от по 15 минути.

Три минути след началото на първото обаче Вандерсон обаче успя да хвърли в смут домакините, след като реализира за 2:3, а в 97-ата минута оформи крайния резултат и хеттрика си.  И двата тима доиграха мача с човек по-малко.

За Лудогорец Пластун бе изгонен заради два жълти картона малко преди почивката, а пък за Звезда след сигнала за край на полувремето бе изгонен Канга заради грозно избутване без топка срещу Дяков.

ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА - ЛУДОГОРЕЦ 2:4

1:0 Доналд 17 1:1 Кафу 24 1:2 Вандерсон 39 2:2 Ибанес 62 дузпа 2:3 Вандерсон 93 2:4 Вандерсон 97

ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА: Кахриман, Льо Талек, Канга, Катай, Муче, Цветкович, Доналд, Сърнич (53 - Виейра), Рандулич, Ибанес, Фибел

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Натанаел, Анисе, Дяков, Кафу (70 - Мисиджан), Минев, Моци, Кешеру (46 - Паломино), Пластун, Марселиньо, Вандерсон

Ето го и най-красивия гол в мача, който Джонатан Кафу заби след феноменален пробив!