снимка: psg.fr

Френският шампион Пари Сен Жермен записа втора победа от началото на сезона в Лига 1, след като днес воденият от Лоран Блан състав спечели крайно драматично с 2:0 домакинството си на Гингам в мач от 4-ия кръг.

До последната минута на редовното време резултатът на "Парк де Пренс" бе 0:0, като домакините измъкнаха трите точки благодарение на две попадения в даденото от съдията продължение.

Първо Адриен Рабио се разписа за 1:0 в 91', а Златан Ибрахимович довърши гостите с още един гол две минути по-късно.

Триото Ибрахимович - Кавани - Лавеци отново действаше в атака за парижани, но и днес ПСЖ демонстрира голова немощ, оставяйки развръзката за последните секунди на срещата. Нещо, което надали се харесва на феновете на шампиона.

Така ПСЖ събра актив от 8 точки след първите четири мача, но оставайки на втора позиция зад лидера Олимпик Марсилия, който е с 9 пункта, но и мач по-малко от ПСЖ. Трети е Монако със 7 точки, но също мач по-малко от шампионите.