Серж Гнарби (на снимката) се превърна в звездата на Арсенал при победата с 2:1 в гостуването на носителя на Купата на лигата Суонси в последен мач от съботната програма на 6-ия кръг в английската Висша лига.

Успехът бе пети пореден за „артилеристите" в шампионата и им позволи да излязат еднолично начело в класирането с 15 точки - 2 повече от градския съперник Тотнъм, който по-рано днес завърши 1:1 с другия столичен гранд Челси.

Колосите от Манчестър пък претърпяха невиждан от над 5 години крах и по едно и също време регистрираха изненадващи загуби. Сити допусна обрат до 3:2 при визитата си на Астън Вила, а Юнайтед се изложи с 1:2 от Уест Бромич на „Олд Трафорд".

За първи път от 23-ти октомври 2005-та година насам три столични отбора окупират топ 3 на класирането в Англия - тогава лидер беше Челси, следван от Чарлтън и Тотнъм.

Арсенал изравни клубен рекорд от 8 последователни победи като гост в шампионата и вече преследват лидера по този показател на Острова - Челси (11).

13 минути след началото на второто полувреме 18-годишният германец Гнарби, който за едва за втори път участва в мач от първенството, откри резултата за Арсенал. Това е първо попадение в професионалната кариера на младока, който определено направи най-сериозно впечатление с екипа на „топчиите".

Днес той е точно на 18 години и 76 дни, което го прави вторият най-млад реализатор за Арсенал в историята - по-невръстен е бил само Сеск Фабрегас на 17 години и 113 дни през вече далечната 2004-та година.

С неговия гол „артилеристите" спазиха традицията от вече 15 мача насам във всички турнири първи да откриват резултата.

По-малко от 5 минути по-късно Джак Уилшър спечели надиграване с де Гузман и подаде на Арън Рамзи, който нахлу в наказателното поле и с прекрасен изстрел реализира за 0:2. Уелсецът е голмайстор номер 1 на Арсенал от началото на сезона с по 4 попадения в Премиърлийг и Шампионската лига.

Вторият по резултатност в тима на Арсен Венгер Оливие Жиру (5 гола) изпусна да се разпише преди почивката.

Крайното 1:2 бе оформено от Бен Дейвис в 82-ата минута, но като цяло домакините рядко застрашаваха вратата на Войчех Шчесни, въпреки че имаха предимство във владеенето на топката.