Астън Вила прекъсна серията си от две поредни загуби, след като тази вечер стигна до нулево равенство като гости на Уест Хям в мач от 10-ия кръг на първенството.

Срещата премина с доста интересни ситуации и пред двете врати, но нападателите не действаха съсредоточено, а домакините могат да съжаляват повече за пропуснатите шансове пред вратата на Брад Гузан.

В срещата участие не взе Александър Тонев, който беше в групата за мача, но Пол Ламбърт предпочете да не го пуска в игра.

В друг интересен двубой Стоук Сити стигна до 1:1 срещу Саутхямптън, като и двата гола паднаха през първата част. Още в 12-ата секудна се стигна до куриозен гол, след като Бегович изрита топката от своето вратарско поле, а тя прелетя 103 метра и след неадекватна намеса на Боруц влетя във вратата. За 1:1 точен бе Джей Родригес в 42'.

Съднърланд пък завърши с 9 човека при гостуването си на Хъл Сити, като "черните котки" в крайна сметка загубиха злощастно с 1:0 след автогол на Карлос Куеяр през първото полувреме.

Уест Бромич пък записа лесна победа с 2:0 над Кристъл Палас, а точни бяха Берахино в 44' и МакАули в 83'.