(ВИДЕО) Гол на Ибрахимович донесе трофей в първия официален мач на Моуриньо в Юнайтед

снимка: telegraph.co.uk

Новата ера в Манчестър Юнайтед започна с трофей. “Червените дяволи” спечелиха Къмюнити Шийлд, след като победиха с 2:1 на “Уембли” шампиона на Висшата лига Лестър Сити.

Златан Ибрахимович донесе успеха с гол в 83-та минута, за кеф на мениджъра си Жозе Моуриньо. Часове преди мача стана ясно, че “червените дяволи” ще счупят трансферния рекорд с Пол Погба, който се запътва към Манчестър за медицински прегледи.

Първият гол за Юнайтед заби Лингаард след чудесен пробив в 31-ата минута. В началото на втората част вездесъщия Джейми Варди изравни за Лестър.

Победата за манчестърци изкова Ибракадабра. Шведът надскочи съперник в 82-ата минута и с глава промуши топката зад Каспер Шмайхел за 2:1. Така Юнайтед вдигна трофея Къмюните Шийлд.