Уест Хям не успя да се възползва от отпускането в редиците на Манчестър Юнайтед и изпусна победата над кандидат №1 за шампион през тази година, като двете селекции завършиха 2:2 в зрелищен мач на "Ъптън Парк".

Домакините на два пъти успяваха да поведат в резултата, като Ваз Те (17) откри, а в 55' Диаме отбеляза феноменален гол за 2:1 Валенсия (31) и Ван Перси (77) задържаха "червените дяволи" в мача и не позволиха 5-а загуба за тима в кампанията.

Точката намали разликата между Манчетърските грандове на 13 точки, като до края на първенството "червените" имат нужда от едва 6 точки в следващите 5 кръга, за да бетонират и математически 20-а си титла в Англия,

Върху Уест Хям пък няма напрежение, след като тимът почти сигурно се е спасил от изпадане, като има 9 точки аванс пред 18-ия Уигън.

"Червените дяволи" започнаха много мудно и от самото начало домакините изглеждаха много опасни, а в 5' Анди Керъл избегна няколко опита за шпагат срещу себе си и стреля мощно, но Де Хеа се намеси успешно, а при добавката Нолан беше в засада.

Въпреки това усилията на възпитаниците на Сам Алърдайс бяха възнаградени 11 минути по-късно, когато при контраатака Джарвис центрира към Керъл, който свали топката за Рикардо Ваш Те, а португалецът разстреля Де Хеа - 1:0 за "чуковете".

Голът обаче не стресна Юнайтед, който продължи да играе слабо, но въпреки това при една от малкото си смислени атаки през първата част успя да стигне до изравняване - точно половин час след първия съдийски сигнал Кагава беше изведен в близост до аутлинията отляво, а неговото центриране беше засечено от Валенсия - 1:1.

До края на полувремето гостите имаха още един отличен шанс, след като Рууни намери отлично Ван Перси на далечната греда, но вместо сам да стреля, холандецът пусна на Джоунс, който не успя да намери целта.

След почивката "чуковете" отново натиснаха а в 51' Керъл пробва страхотен удар от 30 метра, прехвърли Де Хеа, но топката мина на сантиметри от страничната греда.

В 54' дойде и най-красивият момент в срещата - добра атака отдясно на нападението завърши с подаване на Демел към Диаме. С прекрасно движение и завъртане нaдясно Диаме се освободи от защитник и стреля с перфектен вътрешен фалц, Де Хеа не успя да се намеси и топката влезе в долния десен ъгъл - попадение, което ще е кандидат за гол на сезона, и 2:1 за домакините.

Юнайтед опита да осъществи натиск, който все пак доведе до грешка на Йескелайнен в 62', но след удар на Рууни Гари О'Нийл успя да избие от голлинията. В 69' Валенсия центрира към Ван Перси, който с глава стреля блестящо, но този път вратарят беше на своето място и направи блестящо спасяване.

Пропуските като че ли посъбудиха "червените дяволи", които заиграха като истински претендент за титлата, а в 75' минута удар на Кагава срещна двете странични греди една след друга. Пръв до топката обаче стигна Ван Перси, който изравни резултата, но повторенията показаха, че има засада в момента на удара - 2:2 на "Ъптън Парк".

До края на срещата на терена се появи Чичарито, който пропусна две отлични възможности, но до гол така и не се стигна, а Матю Тейлър можеше да донесе успех на домакините, но отигра безотговорно отлична контраатака на "чуковете".

West Ham United 2-2 Manchester United Highlightsby goalsandsoccer