снимка: Guliver/Getty Images

Реал Мадрид изигра силен първи двубой от четвъртфиналите за Купата на Краля, след като "Сантяго Бернабеу" видя победа с 2:0 над Валенсия в първия двубой за годината, в който "белия балет" завършва в пълен състав.

Бензема (37) отбеляза след чудесна контра на своя тим, а автогол на Гуадрадо реши всичко в срещата в 74-ата минута.

Двата отбора обаче ще се срещнат отново в реванша, който е на "Местая". Победителят ще срещне спечелилия битката между Барселона и Малага в другия изключително интересен двубой от четвъртфиналите на турнира.

Жозе Моуриньо не подцени мача и заложи на най-доброто, като единствената изненада представляваше присъствието на Микаел Есиен на десния бек вместо Арбелоа. Карвальо започна титуляр в центъра на защита до Албиол, а Марсело стартира като титуляр, след като наскоро се завърна от контузия. Шестимата напред бяха познатите напоследък Алонсо, Кедира, Модрич, Йозил, Роналдо и Игуайн. За Валенсия единствено на вратата имаше промяна от познатия състав, като там беше Гуита, вместо Диего Алвеш.

Срещата започна изключително динамично, като и двата отбора не пестяха сили и се хвърлиха в атаки, а до 12-ата минута Кристиано Роналдо беше отправил 3 удара, единият от които беше спасен от вратаря Гуаита.

"Прилепите" по никакъв начин не отстъпваха, като Касияс се намеси при удар на Тино Коща, а в 17-ата минута Жонас стреля опасно с глава, но вратарят улови топката. Най-спорното положение пък дойде в 22-ата минута, когато Солдадо се откъсваше сам срещу вратаря, но страничният рефер вдигна флага си за засада, въпреки че такава нямаше.

Подобно положение се разигра и пред вратата на Валенсия, като тогава засада беше отсъдена срещу Карим Бензема, за когото останаха съмнения, че също не е останал зад последния в черно-оранжев екип.

"Кралския клуб" продължи да търси по-активно гола, като Йозил и Роналдо на два пъти бяха на изгодни позиции, но пропуснха да се възползват, а на ответната врата Касияс направи фантастично спасяване при страхотен удар на Жонас.

В 37-ата минута топката беше отнета от Реал в центъра на терена, като Микаел Есиен пое топката и напредна в половината на гостите. Той пусна към Кедира, който с едно докосване изведе Бензема на отлична позиция, а французинът не сбърка, откривайки резултата на "Сантяго Бернабеу" - 1:0 в първата среща от четвъртфинала за Купата на Краля.

В края на полувремето отново №9 се озова на позиция, след като Роналдо го изведе сам срещу вратаря, но той си намали ъгъла и стреля встрани - 1:0 на полувремето.

Коентрао смени на полувремето Марсело, тъй като бразилецът все още не е готов за пълни 90 минути, докато Валенсия не направи промени на почивката. Вторите 45 минути започнаха силно за столични, които имаха няколко добри възможности, но в 57-ата минута Руис можеше да изравни, но ударът му с глава не попадна в целта.

Нова страхотна възможност се откри пред Солдадо в 65-ата минута, но ударът му срещна гредата зад Касияс, а съдията отново отсъди несъществуваща засада. Минута по-късно отново Солдадо стреля от страхотна позиция, вратарят се намеси, а Жонас от 3 метра сам срещу вратата пропусна целта - Валенсия изпусна златен шанс да изравни.

Гостите натиснаха здраво в последните 20 минути в търсене на равеснтвото, но защита на Реал се справяше добре в заключителната част на двубоя. Това обаче отвори пространства за „белите", които успяха да се възползват.

В 74-ата минута резервите на Реал Ди Мария, Коентрао и Игуайн бяха в основата на второто попадение, като първият изведе левия бек в наказателното поле, а той от своя страна центрира към Пипита, който беше блокиран от Гуадрадо, но топката се озова в мрежата след неговата намеса - 2:0 за домакините.

Последваха два ужасяващи пропуска на Роналдо, който на два пъти не успя да реализира сам срещу вратаря в разстояние само на две минути. От своя страна Солдадо изпусна чудесна възможност, а гостите вкараха и Нелсон Валдес в търсене на гол на чужд терен.

Отборът, който накрая трябваше да съжалява повече, беше този на Моуриньо, след като Йозил и Роналдо пропуснаха страхотни положения, след като буквално се подиграха със защитата на Валенсия.

szólj hozzá: Real Madrid vs Valencia 2:0 GOALS HIGHLIGHTS