Без Мартин Петров в състава си отборът на Еспаньол допусна драматичен обрат от 2:1 до 2:3 във финалните акорди на домакинството си на Валенсия, но с късно попадение все пак стигна до зрелищно реми 3:3.

Така „папагалчетата" записаха втори пореден мач без загуба (победа и равен), и то срещу един от водещите отбори в испанската Примера дивисион. Домакините се виждаха като победители до 87-ата минута, но „прилепите" с два удара объркаха заровете.

В крайна сметка равенството 3:3 отразява реално ситуациите на терена и неспиращото желание на двата тима да стигнат до успеха.

34-годишният полузащитник Мартин Петров беше вписан в резервите на каталунците за двубоя, но този път не получи доверието на наставника Хавиер Агире.

Еспаньол завърши мача с десетима души, след като в продължението влезлият като резерва Раул Родригес Наваро получи директен червен картон.

Така в класирането „прилепите" се отдалечават от основната си цел - промоция в квалификациите за Шампионската лига. Топ 4 обаче може да се отдалечи от Валенсия, защото тимът вече има 50 точки и изостава с 1 пункт от 4-ия Реал Сосиедад, който има мач по-малко.

Утре баските гостуват на Райо Вайекано. Еспаньол няма толкова сериозни амбиции и се задоволява напълно с 11-ата си позиция, благодарение на 40-те точки в актива си. Толкова има и Леванте, който днес беше пометен с 0:4 на свой терен от Депортиво Ла Коруня.

Вакасо откри резултата в полза на домакините от Каталуния в самия край на първото полувреме, но Серхио Каналес възстанови равенството в 53-ата минута.

Лидерът на Еспаньол Жоан Верду бе точен за 2:1 в 82-ата минута, но това съвсем не бе кулминацията на двубоя.

В 87-ата Жонас донесе ново изравняване в срещата - 2:2, а 4 по-късно Роберто Солдадо бе в прегръдките на съотборниците си, мислейки, че носи драматичен успех на Валенсия.

В последните секунди обаче Серхио Гарсия успя да донесе ремито 3:3, след което пък Наваро получи червения си картон.

Espanyol-Valencia 3-3 Highlights All Goalsby marcoxxx46