Байерн (Мюнхен) приключи с победа 2012-та година, след като се наложи с 2:0 в гостуването си на Аугсбург и се класира на четвъртфиналите в турнира за Купата на Германия.

Предвид смазващото превъзходство на „червените" в Бундеслигата, то мечтите им за домашен дубъл продължават, както и надеждите за достигане до финал в Шампионската лига за трети път през последните 5 години.

Дербито на Бавария обаче не премина без груби отигравания и ексцесии, като Франк Рибери получи директен червен картон още в 46-ата минута за безумен удар срещу южнокорееца Коо.

По това време гостите от Мюнхен водеха с 1:0 в резултата след хубав пробив именно на Рибери и центриране, което Марио Гомес засече в мрежата на Аугсбург.

След почивката въпреки числения дефицит, Байерн стигна до втори гол, който успокои възпитаниците на Юп Хайнкес.

Марио Манджукич направи голям пропуск в 90-ата минута, но Шердан Шакири с удар почти от упор в последните секунди подпечата успеха на гостите - 0:2.

Бастиан Швайнщайгер пък с атрактивна задна ножица от малкото наказателно поле разтресе сглобката на гредите, а вратарят на домакините Алекс Манингер правеше чудеса от храброст, за да не допусне гол в мрежата си.

Марио Гомес вече има 3 гола на сметката си в 7 мача за баварците, откакто се възстанови от контузията си, с което доказа, че възвръща познатата си добра форма.

За Шакири пък попадението беше 2-ро в 18-ия му двубой с екипа на мюнхенския колос.

szólj hozzá: Augsburg vs Bayern 0:2 MATCH HIGHLIGHTS