Отборът на Атлетико Мадрид постигна много важна победа с 3:1 у дома над тима на Зенит (Санкт Петербург) в среща от група G на Шампионската лига.

Срещата бе много интересна, като домакините заслужиха победата си след като не спираха да атакуват вратата на своя съперник. Зенит се опитваше по всякакъв начин да се върне в мача.

Испанците откриха резултата в края на полувремето, когато защитника Хуан Миранда засече с глава центриране от корнер.

Зенит не се предаваше и търсеше по всякакъв начин да се върне в мач. Бразилската звезда на тима Хълк отбеляз амного хубав гол със силен удар от 20 метра.

Атлетико бързо съумя да си върне преднината. Само след 6 минути Арда Туран получи добър пас и отблизо се справи с вратаря и 2:0 за домакините.

Десет минути преди края на мача резерва Лео баптищао оформи крайното 3:1. Лео получи пас и нахлу в наказателното поле, след което прати топката в долния десен ъгъл на вратаря.

Така Атлетико и Порто спечелиха по 3 точки в тази група. В следващия двубой Атлетико гостува на Порто, докато Зенит приема аутсайдера Аустрия (Виена).