Отборът на Атлетико Мадрид се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Краля, след като завърши наравно - 1:1 с Бетис в мача реванш, игран в Севиля.

Първата среща на "Висенте Калдерон" бе спечелена с 2:0 от "дюшекчиите" и така с общ резултат 3:1 от двата мача Атлетико продължава напред в надпреварата.

Гостите от Мадрид бяха без голямата си звезда Радамел Фалкао, който се възстановява от контузия и ще отсъства от терените още около две седмици. В негово отсъствие столичани изпитваха известни трудности в атака, но все пак успяха да отстранят коравия си съперник.

През първото полувреме двата отбора не успяха да създадат много голови положения, като логично наставникът на Атлетико Диего Симеоне бе заложил на по-дефанзивна тактика и неговите футболисти разчитаха повече на контраатаки.

Домакините се опитаха да упражнят натиск, но мадридчани се защитаваха добре и не оставяха свободни пространства за нападателите на Бетис.

Така се стигна до последната 45-а минута на първата част, когато Атлетико откри резултата. Точен бе Диего Коща, който се възползва от груба грешка в защитата на севилци и не пропусна да я накаже за 0:1.

След почивката футболистите на Бетис се впуснаха в атаки, за да заличат негативния за тях резултат и още в началото Рубен Кастро бе много близо до изравнителен гол. Той засече с пета центриране на Хорхе Молина, но топката мина на сантиметри от вратата.

Домакините не се отказаха и продължиха с натиска си, но атаките им се разбиваха в добре организираната защита на "дюшекчиите".

Все пак Бетис успя да стигне до попадение в самия край на мача (90'), след като получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Хорхе Молина и не сгреши, оформяйки крайното 1:1.

Така Атлетико Мадрид се класира за полуфиналите, където ще срещне съгражданите на Бетис от Севиля, които отстраниха Сарагоса с общ резултат 4:0.

Real Betis 1-1 Atletico Madrid ALL GOALS 24-01...by goalsandsoccer