Аржентина завърши 1:1 като гост на Боливия в мач от световните квалификации по футбол в зона Южна Америка.

Възпитаниците на Алехандро Сабея останаха на върха на класирането с 24 точки.

Аржентинците имаха известни проблеми заради надморската височина от почти 4000 метра в Ла Пас, но се представиха добре и избегнаха ново унижение, след като преди почти четири години загубиха с 1:6 на същия стадион "Ернандо Силес" в друга световна квалификация.

Марсело Морено изведе домакините напред в 25-ата минута с глава след центриране в наказателното поле на Алехандро Чумасеро от дясно, но две минути преди почивката Евер Банега изравни.

Лионел Меси преодоля двама защитници на съперника и изведе в добра позиция по лявото крило Клементе Родригес, който центрира прецизно и Банега с глава направи 1:1.

Меси можеше да донесе победата на Аржентина в края, след като измъкна топката от краката на защитник на домакините и остана сам срещу вратаря Серхио Галарса, но в последния момент се засуети и стражът на Боливия успя да спаси.

Еквадор също направи сериозна крачка към класиране на финалите на Мондиал 2014 след успех с 4:1 над гостуващия Парагвай. След шестата си поредна домакинска победа възпитаниците на Рейналдо Руеда събраха 20 точки и се утвърдиха на второто място в подреждането.

Луис Кабайеро изведе гостите напред след четвърт час игра в Кито, но Еквадор изравни чрез Фелипе Кайседо седем минути преди почивката. През втората част домакините стигнаха до пълен обрат с стигна до обрат с две попадения на Джеферсън Монтеро и гол на Кристиан Бенитес.

Чили победи гостуващия Уругвай с 2:0 и с 15 точки се изкачи на четвъртото място, последното, даващо директна виза за финалите на Световната купа в Бразилия догодина. Естебан Паредес изведе домакините напред с удар по тревата след разбъркване в наказателното поле в десетата минута.

Гостите можеха да изравнят в 70-ата минута, но резервата Алехандро Силва нацели гредата. Осем минути по-късно Едуардо Варгас реши всичко с второ попадение. Така Уругвай, действащ шампион в Копа Америка, падна на шесто място с 13 точки, на 2 точки от петия Венецуела, който на този етап е в зоната на плейофите.

Венецуелците запазиха шансове за класиране на Мондиал 2014 след домакински успех с 1:0 над Колумбия. Единственото попадение реализира Хосе Саломон Рондон в началото на срещата. Колумбия е трети с 19 точки.