Везенков вкара 7, но Барса бе унижена от ЦСКА в Евролигата

снимка: twitter.com

Александър Везенков отбеляза седем точки и спечели девет борби при тежката загуба на Барселона със 76:92 (11:24, 31:20, 23:27, 11:21) срещу ЦСКА Москва в мач от баскетболната Евролига за мъже.

Йордан Минчев пък не се появи в игра при поражението на Фенербахче със 70:81 (14:23, 23:18, 15:20, 18:20) срещу Панатинайкос.

Везенков игра 18:34 минути за каталунците, които допуснаха серия от 13:2 в полза на ЦСКА Москва още в първата четвъртина и изостанаха значително от миналогодишните шампиони.

Испанците все пак успяха да се върнат в мача, след като спечелиха с 31:20 втората четвъртина, а след полувремето изравниха за 44:44 с кош на Петери Копонен и поведоха с тройка на финландеца секунди по-късно.

Домакините не се притесниха от факта, че губеха за първи път от началните секунди на мача и бързо стигнаха до обрат. Никита Курбанов сложи край на третата четвъртина с тройка за 71:65, като в крайна сметка руснаците спечелиха мача с 16 точки разлика.

Победата беше 11-а за ЦСКА от 12 мача в Евролигата и московчаните водят по този показател в турнира. Барса пък е на 11-о място с 5-7.