Везенков топреализатор за 11-ия успех на Барса в Испания

снимка: twitter.com

Александър Везенков изигра брилянтен двубой и стана топреализатор за своя Барселона при победата над Бетис с 89:82. Българинът наниза 17 точки за 22 минути на терена. Каталунците си осигуриха успеха в мача от 15-ия кръг на първенството още преди почивката, когато дръпнаха с 40:31. В последните две части те просто запазиха хладнокръвие и не допуснаха обрат.

Тежкото крило на "блаугранас" Везенков добави още 3 борби и 2 асистенции към актива си. Той вкара 7 от 10 стрелби, включително и две тройки.

Това бе 6-а поредна победа за каталунците във всички турнири. Те нямат загуба от края на миналата година и излязоха от кризата, в която се намираха дълго време. Играчите на Сито Алонсо заемат втората позиция в Лига Ендеса 11 победи и 4 загуби. Те изостават само от Реал (Мадрид), който е с актив от 13 успеха и 1 поражение. Бетис пък търка дъното, намирайки се на 18-о място с едва 4 успеха и 11 загуби.