Везенков с чудесни изяви в Евролигата

Барселона псложи точка на негативната серия в Евролигата от пет поредни загуби. Баскетболистите на Сито Алонсо записаха първи успех в турнира от повече от месец, след като се наложиха над Химки като гост със 79-65. Ключова за успеха се оказа последната част която каталунците спечелиха с 22-8.

Александър Везенков се появи в игра през втората четвърт и престоя на терена малко над 17 минути. В тях той се отчете с 8 точки, 4 борби, 3 отнети топки и 1 асистенция.

След този мач Барселона е с пет победи и десет загуби, докато Химки е с баланс 8-7.

Домакините имаха предимство в началните минути. След това обаче съперникът им взе инициативата и бързо натрупа двуцифрена разлика, а след първата част водеше с 25-15. През втория период обаче настъпи спад в играта на Барселона. Авансът на тима започна да се топи, като на почивката той бе само 4 точки.

След паузата мачът бе много оспорван, като преди заключителните минути резултатът бе равен при 57-57, пише bgbasket.com. Каталунците обаче изиграха много силна последна четвърт и спечелиха мача.

По 12 точки за успеха отбелязаха Кевин Серафен, Виктор Клавер и Анте Томич. За Химки над всички бе АлексейШвед с 22 точки. Тайлър Хъникът вкара 18, а 13 има Антъни Гил.