Везенков не влезе, "фенерите" треснаха Барса в Евролигата

Един от фаворитите в Евролигата Фенербахче победи Барселона на Александър Везенков с 86-82 като домакин в мач от 20-ия кръг на Евролигата. Българинът беше в състава, но не влезе в игра за каталунците, които претърпяха 13-а загуба, а до момента имат и 7 победи и са 11-и в класирането. Фенерите пък са втори с актив 14-6. В следващия кръг Барса посреща Армани Олимпия Милано, а Фенербахче гостува на Олимпиакос.

Отборите спечелиха по една част през първото полувреме и на почивката Барселона водеше с 2 точки. Решаваща в мача обаче се оказа третата четвърт, в която Фенербахче спечели с 10 точки разлика и въпреки че каталунците спечелиха последната, не успяха да си тръгнат с победата.

За победителите Брад Уонамейкър записа 24 точки, 7 асистенции и 5 борби, а Николо Мели наниза 23. За Барселона 21 точки отбеляза Тома Йортел, а 20 и 7 борби регистрира Анте Томич.