Везенков не бе нужен на Барса, за да бие немци в Евролигата

Барселона се наложи над германския Брозе Бамберг с 81:66 у дома в двубой от 19-ия кръг на Евролигата. Успехът за каталунците дойде лесно, като те дори не се възползваха от услугите на Александър Везенков. Родното тежко крило бе в групата за мача, но остана неизползвана резерва.

"Блаугранас" записа 7-а победа в надпреварата и спря серията си от 2 поредни поражения. Барса обаче има и 12 загуби, което отрежда на тима 11-ото място в класирането. Брозе е с две позиции по-надолу, но със същия актив.

Домакините изиграха отлична първа и втора четвърт, като до почивката натрупаха аванс от 10 точки. През второто полувреме немският тим излезе преобразен на паркета и намали дефицита си, но каталунците изригнаха в четвъртата част, за да затворят мача безпроблемно.

Раким Сандърс вкара 17 точки за победителите, а 15 добави Тома Йортел. За Брозе Бамберг Маодо Ло вкара 14 точки, а Леон Радошевич – 12. В следващия кръг Барса има тежката задача да гостува на действащия шампион Фенербахче. Мачът е на 26 януари. На същата дата пък Брозе гостува на лидера в подреждането ЦСКА (Москва).