Везенков наказа бившия си клуб в гръцко дерби

Олимпиакос и Александър Везенков продължиха с победната серия в гръцкото първенство, пише bgbasket.com. Пред собствена публика тимът се наложи над бившия отбор на българина Арис със 76:67. Домакините водеха през повечето време, но в края бяха близо да допуснат обрат.

Везенков започна като титуляр и за 21 минути на терена се отчете с 9 точки, 3 борби и 1 открадната топка. След този двубой Олимпиакос е с 16 победи и само 1 поражение, но е едва шести в класирането заради отнетите точки след прекратения мач за Купата срещу Панатинайкос. В следващия кръг тимът гостува на Лаврио. Арис е с баланс 6-11 и заема деветата позиция.

Гостите започнаха по-добре мача и поведоха със 7:2. Грандът от Пирея обаче отвърна с 13 безответни точки, като след първата част бе напред с 21:17. През втория период Олимпиакос поддържаше аванса си, а на почивката вече водеше с 48:36, което бе и най-голямата разлика през първото полувреме.

След паузата играта бе сравнително равностойна, а преди последната част домакините увеличиха преднината си на 65:49. Заключителният период започна със серия от 12:2 в полза на Арис, която върна интригата в мача. Гостите свалиха разликата на 4 точки, но нямаха сили за пълен обрат.

Най-резултатен за победителите бе Аксел Тупан със 17 точки. За Арис с 13 се отчете Лефтерис Бохоридис.