Везенков и Барса с трета поредна загуба в Евролигата

снимка: twitter.com

Барселона Ласа продължава с кошмарната си серия, след като загуби трети пореден двубой в Евролигата и четвърти във всички турнири. Александър Везенков и компания се сринаха срещу Олимпия (Милано) със 74:78 в мач от четвъртия кръг на най-комерсиалното баскетболно първенство на Стария континент. Това бе първа победа в надпреварата за миланския гранд.

Везенков игар близо 17 минути и се отчете с 6 точки и 5 борби. Неговите сили обаче не бяха достатъчни за успех на тима на Сито Алонсо.

След първата част каталунците поведоха с 22:17 и постепенно започнаха да увеличават аванса си през втория период. Разликата в полза на "блаугранас" дори достигна 15 точки в средата на частта. Домакините обаче се окопитиха и направиха фантастична серия от 20:5, за да изравнят на почивката.

Оттам нататък те имаха психологическо превъзходство. Въпреки че игра по-освободено, Олимпия не успя да се откъсне напред в резултата, като преди началото на последния период италианският отбор водеше с 1 точка. Те обаче не допуснаха Барса да ги обърне и записаха първия си успех в Евролигата със 78:74.

Най-резултатен за победителите бе Джордан Тиодор с 19 точки. За Барселона Хуан Карлос Наваро и Тома Йортел отбелязаха по 13. Каталунците са едва на 13-а позиция с баланс 1-3. Олимпия (Милано) е със същият актив, но заема 14-ото място заради по-лоша точкова разлика.