Ветераните на ЦСКА победиха Нотингам Юнайтед

Ветераните на ЦСКА победиха с 4:0 английския амтьорски отбор Нотингам Юнайтед в приятелска среща, играна на стадион "Българска армия".

Мачът се проведе в две полувремена по 30 минути, като "армейците" отбелязаха по два гола във всяка половина. Забележително попадение успя да вкара братът на Адалберт Зафиров - Мартин.

Началото на мача закъсня с няколко минути, тъй като ветераните на ЦСКА бяха облечени в екипи, носещи логото на стария спонсор на отбора. За да се избегне неловката ситуация, футболистите решиха да облекат потници, но това породи нов проблем, тъй като потниците бяха в зелен цвят, каквито бяха и екипите на гостите от Англия. В крайна сметка футболистите и съдията решиха, че така мачът не може да се проведе и свалиха потниците.

Треньорът на ветераните Димитър Пенев заложи на два различни състава през двете полувремена, като и двата отбора бяха очевидно по-класни от този на Нотингам. Крайният резултат можеше да бъде и много по-изразителен от 4:0, но ветераните на ЦСКА направиха куп пропуски пред вратата на англичаните./