Верона излъга Милан с гол в края

Отборите на Милан и Верона не успяха да се победят на "Сан Сиро" и завършиха при резултат 2:2. Лука Тони откри за гостите, но Жереми Менес и автогол на Панагьотис Тахцидис направиха обрата в срещата, а секунди преди последния съдийски сигнал Нико Лопес оформи крайния резултат

С поделените точки Милан събра 35 и се изравни на 9-тата позиция с Интер, а Верона се изкачи с две до 13-тата и е с актив от 29 пнкта.

Филипо Индзаги започна с Лопес, Бонера, Палета, Мексес, Антонели,Мунтари, Менес, Бонавентура,Поли, Черчи и Пацини.

Колегат му Андреа Мандорлини заложи на Бенуси, Писано, Маркес, Морас, Сала, Янкович, Йонита, Гомес, Халфредсон, Тахцидис и Тони.

Срещата започна по-добре за „червено-черните” и още в 9-тата минута Жереми Менес можеше да открие резултата, но изстрелът му мина встрани от вратата.

Шест минути по-късно Верона отговори чрез капитана си Лука Тони, който труден изстрел от малък ъгъл, но без успех.

В 17-тата минута отборът-гост получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар, след нарушение на Съли Мунтари в наказателното поле. Зад топката застана най-опитният – Лука Тони и не сгреши за 1:0.

След допуснатия гол играчите на Филипо Индзаги се втурнаха да търсят изравняване на резултата. Мунтари и Филип Мексес пропуснаха, преди Артур Йонита да извърши нарушение в наказателното поле срещу Мексес, за което е отсъдена и дузпа в полза на домакините. Менес се нагърби с изпълнението в 41-вата минута и не сбърка – 1:1. Така завърши и първата част на срещата.

Второто полувреме започна с изненадващ автогол на Панагьотис Тахцидис, който даде преднина на отбора на Пипо Индзаги.

Последваха натиски и на двата отбора, като за домакините пропуснаха Мунтари и Пацини, а най-чистите положения пред Верона се откриха пред Тони и Боско Янкович.

След 70-тата минута играта доста се поизнерви, като преобладаваха грешките в средата на терена, както и множество нарушения, които накъсваха играта и свалиха нивото на футбола на „Джузепе Меаца”.

По всичко личеше, че Милан ще постигне нова важна победа, но Нико Лопес се разписа за Верона в даденото от съдият четири-минутно продължение, за да смълчи феновете по стадиона в Милано.