Верона и Интер със страхотен 6-голов спектакъл (ВИДЕО)

Последният Верона и доскорошният лидер Интер направиха изненадващо вълнуващ двубой на стадион „Марк Антонио Бентегоди“ и завършиха при зрелищното 3:3. Ранната среща от неделната програма на 24-ия кръг в Серия А предложи много обрати, голове и пропуски, за да се превърне в истински спектакъл.

Джейсон Мурийо откри резултата в осмата минута след центриране от ъглов удар на Марсело Брозович и точен удар с глава.

Лука Мароне обаче бе архитект на светкавичен обрат в полза на домакините с две великолепни центрирания от статични положения. Първо в 12-ата минута той сервира кълбото от корнер и Еландер с глава изравни, а в 16-ата Пизано препарира Самир Ханданович – също с глава – но след центриране от пряк свободен удар.

В 57-ата минута при първия ъглов удар след почивката в полза на Верона резултатът набъбна на 3:1, след като този път Йонита се промъкна между бранителите и засече центриране с глава, за да се разпише.

Интер обаче демонстрира борбеност и не се предаде, като в 61-ата минута Иван Перишич направи пробив по левия фланг и центрира отлично по земя в пеналтерията, за да може Мауро Икарди с едно докосване да прати кълбото в мрежата за 3:2.

В 78-ата минута Интер изравни, благодарение на центриране на Родриго Паласио от дясното крило, което Икарди пропусна, но на далечната греда Перишич успя да изстреля топката зад голлинията, въпреки намесата на вратаря.

Стражът Голини се отчете с три изключително важни намеси – два пъти при удари на Паласио и веднъж на Едер в 86-ата минута, а Икарди с глава прати топката на сантиметри от вратата в последните секунди.

Верона също можеше да стигне до седмия гол в срещата в последния четвърт час, но Гомес уцели гредата, а Ромуло с красиво прехвърляне не можа да намери очертанията в самия край.

Верона записа пети мач без поражение и върна надеждите си за спасение и събра 15 точки на последното място, докато Интер с 45 остава на 4-то място и пропусна възможността да изпревари Фиорентина. „Виолетовите“ имат 46 пункта, след като снощи завършиха наравно 1:1 на гости на Болоня.