Верея скъса ушите на "бистришките тигри"

Верея записа най-голямата победа като гост в своята история в Първа професионална лига, след като разби с класическото 3:0 Витоша (Бистрица) в последния мач от 7-ия кръг на първенството. Головете за успеха отбелязаха Меди Фенуш в 32-та, Венцислав Бенгюзов в 69-та и Георги Андонов в 87-та минути. С успеха Верея вече има 13 точки и заема 4-то място във временното класиране на Първи професионална лига.

Играчите на Илиан Илиев започнаха по-уверено срещата. В 7-та минута Венцислав Бенгюзов шутира силно отдалеч, но топката премина на сантиметри от лявата сглобка на вратата на домакините. В 13-та минута Еркебулан Нургалиев бе изведен по лявото крило, навлезе в наказателното поле на Витоша, но се засуети и не успя да намери свой съотрборник в добра позиция.

В 31-та минута Георги Андонов стреля от пряк свободен удар, топката се отклони от стената и излезе в корнер. След изпълнението на корнера отново Андонов стреля с глава, но топката прелетя над вратата на Християн Василев.

Минута по-късно верейци поведоха в резултата - Меди Фенуш бе изведен по перфектен начин зад защитата на домакините, нападателят навърза цялата отбрана на Витоша и с удар по диагонала откри резултата в полза на гостите от Стара Загора.

В 37-са минута играчите на Верея можеха да удвоят резултата - този път на стрелкова позиция излезе Венцислав Бенгюзов, чийто изстрел обаче бе отразен от вратаря на домакините.

В 51-та минута играчите на Илиан Илиев сътвориха нова опасност пред вратата на Витоша. След заучено изпълнение на пряк свободен удар Еркебулан Нургалиев пусна към Меди Фенуш, той центрира прострелно, но Християн Василев се намеси добре и спаси.

В 63-та минута Петър Витанов пусна хубав пас надясно към Бенгюзов, той намери перфектно в наказателното поле Нургалиев, но ударът на казахстанския халф бе неточен и топката излезе в аут.

В 69-та минута дойде и най-красивият момент в мача! Венцислав Бенгюзов вкара топката във вратата на Витоша от близо 30 метра, след като Християн Василев не успя да изчисти една топка и я прати право в краката на футболиста на Верея. Бенгюзов стреля без да се замисли, прехвърляйки стража на домакините.

В 85-та минута Меди Фенуш можеше да вкара своя втори гол в мача след отличен пробив в наказателното поле на домакините, но шутът му бе спасен от вратаря Василев. Две минути по-късно Верея стигна до класиката две минути по-късно - Нургалиев центрира от корнер отдясно на вратата на Витоша, Георги Андонов се извиси над всички и с глава направи 0:3.