Велик Радослав Янков спечели Световната купа

снимка: БГНЕС

Радослав Янков е шампион в Световната купа по сноуборд в дисциплината паралелен слалом и влезе в историята на българските зимни спортове.

За първи път роден представител печели Световната купа, с което 26-годишният спортист от Чепеларе завърши по най-добрия начин блестящия си сезон до момента.

Янков се нуждаеше от място на четвъртфиналите в последния старт за сезона в Винтерберг и го постигна, макар там да отпадна с изоставане от една секунда от словенеца Маргук Рок.

В последствие италианският ветеран Роланд Фишналер спечели състезанието след успех във финала над сънародника си Едвин Корати (+0.19).

Фишналер обаче не можа да изпревари Радослав Янков в крайното класиране в дисциплината и резултатът на българина се оказа достатъчен за триумфа му.