Вавринка най-накрая спечели след завръщането си

снимка: twitter.com

Стан Вавринка започна с победа участието си на турнира в Женева, налагайки се с 6-3, 6-4 над Джаред Доналдсън. Представителят на домакините трябваше да стартира още във вторник, но това не се случи заради лошите метеорологични условия, припомня tenniskafe.com. На 1/4-финал Стан ще срещне Мартон Фучович.

Носителят на три титли от Големия шлем, който поднови работата си с Магнус Норман, се завърна на "Мастърс" турнира в Рим, но отпадна на старта. Преди това не бе играл от турнира в Марсилия насам, когато се отказа по време на мача срещу Иля Ивашка.

Вавринка започна двубоя добре и бе агресивен и уверен в ударите си. В шестия гейм стигна и до шанс да пробие и се възползва – 2-4. Процентът на вкаран първи сервис на Доландсън падна под 50, с което дойдоха и допълнителните затруднения. Американецът извади осмия гейм от 15-40, но после нямаше отговор от посрещане и съперникът му поведе - 6-3.

В началото на втория сет Стан малко по-трудно взе първото си подаване, но се стабилизира навреме. В петия гейм швейцарецът докара до дюс точките в сервис гейма на опонента си, но в следващото разиграване сбърка форхенд при опит да пласира пасинг шот и накрая не стигна до нищо по-сериозно – 2-3.

В седмия гейм Вавринка все пак поведе с 40-30, но пропусна брейкбола, а после не се възползва и от нова точка за пробив. Световният №25 си изработи нов шанс, като този път бекхендът бе безпощаден – 4-3.

Стан взе подаванията си до края без да загуби точка и така за четвърта поредна година достигна до 1/4-финалите в Женева.