Вашингтон срази шампиона на НХЛ и пак е на финал на Изток след 20 години

снимка: twitter.com

Вашингтон Кепитълс отстрани шампиона Питсбърг Пингуинс с 4-2 победи в полуфинална серия от плейофите на Източната конференция в НХЛ. Късно снощи Александър Овечкин и компания надиграха опонентите си с 2:1 и ще играят с Тампа Бей за титлата на Изток.

Последният път, в който Капс бяха на финал на конференцията, бе преди цели 20 години. Тогава те сразиха Бъфало с 4-2, но загубиха големия финал от Детройт с разгромното 0-4. С победата Вашингтон прекъсна черна серия от 7 поредни поражения от "пингвините" в плейофни мачове, а звездата Алекс Овечкин ще играе на финал на конференция за пръв път в своята кариера.

Именно той даде тласък за победата, започвайки атаката за гола на Алекс Чиасон през втората част. Крис Летанг изравни за Питсбърг, но решителното попадение отбеляза Евгени Кузнецов в 6-ата минута на продължението.

В полуфинален плейоф на Запад пък Нешвил победи Унипег с 4:0 и вкара серията в седми решителен сблъсък. Виктор Арвидсон и Филип Форсберг бяха над всички с по два гола и асистенция, а стражът Пета Рине се отличи с 34 спасявания за успеха на Нешвил, пише БТА.