Вашингтон с драматичен обрат над Селтикс след две продължения (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Вашингтон Уизърдс навакса изоставане от 20 точки и обърна Бостън Селтикс като гост със 125:124. Драматичният сблъсък в "ТиДи Гардън" продължи много повече от очакваното, след като победителят бе определен с две продължения от по 5 минути. След редовните 4 четвърти двубоят приключи при резултат 106:106.

В продълженията Вашингтон се оказа по-хладнокръвният отбор, макар първите 5 минути отново да не определиха победител. Уизардс дръпнаха със 125:121, а 48 секунди преди края на последното продължение Тери Розиър вкара тройка, с което намали преднината на гостите само на 1 точка. Последната атака бе за Бостън, но Джейсън Тейтъм пропусна изстрел от тройката и така победата отиде при столичани.

Най-резултатен за състава на Скот Брукс бе Брадли Бийл с 34 точки. Маркийф Морис вкара 20 за Вашингтон, а близнакът му Маркъс Морис бе топреализатор за Селтикс с 31 точки. В отсъствието на големите звезди Кайри Ървинг и Ал Хорфърд, Тери Розиър вкара 21, но и те не бяха достатъчни за тима на Брад Стивънс.

Така Уизърдс са на 5-о място в Източната конференция с актив от 39 победи и 30 поражения, докато Бостън продължава да държи втората позиция с баланс 46-22.