Ванкувър остави живи надеждите си за класиране в плейофите

Ню Йорк Рейнджърс се наложи с 3:1 над Филаделфия в мач от първенството на НХЛ и постигна пета поредна победа- най-добрата серия за отбора от началото на сезона.

Вратарят Хенрик Лундквист спаси 30 удара и беше на 1:53 минути от втори пореден мач без допуснат гол.

Намиращият се на 5-о място в Източната конференция Рейнджърс събра 86 точки и дръпна с 3 пред Филаделфия, които са 6-и в момента. Двата тима продължават битката за място в плейофите, като Рейнджърс има 8 мача до края, а Флайърс- 10.

Дерик Дорсет откри резултата в първата третина на мача, а защитникът Райън Макдона удвои във втората. Доминик Муур покачи на 3:0 в третата третина. За гостите почетното попадение вкара Якуб Ворачек, за когото беше гол номер 21 през сезона.

Дейвид Буут вкара два гола за Ванкувър след самостоятелни пробиви, а Еди Лак спаси 29 удара на вратата на Кенъкс. Финалистите от 2012-а година спечелиха с 5:1 като гости на Минесота, но са чак 10-и в Западната конференция, като изостават с 4 точки от 8-ата позиция.

Останалите три гола бяха на сметката на Зак Касян, Даниел Седин и Райън Каслър. Закъснелият щурм на Кенъкс трябва да постави под напрежение Финикс и Далас, които също се борят за последната квота за елиминациите.

Анахайм, който вчера стана третият отбор от Западната конференция с билет за плейофите, днес измъкна успех с 3:2 над Калгари като гост. Патоците имат 101 точки и се борят със Сан Хосе за титлата в Тихоокеанската дивизия.

Победният гол за Анахайм при визитата в Албърта (Канада) вкара Андрю Коляно в 14:41 минута на последната част. Ник Бонино и Матийо Перо също се разписаха за гостите.

Минесота- Ванкувър 2:5
Ню Йорк Рейнджърс- Филаделфия 3:1
Калгари- Анахайм 2:3