Ван Дайк герой в дебюта си! Ливърпул остави Евертън на колене

снимка: twitter.com

Ливърпул надви кръвния враг Евертън с 2:1 на "Анфийлд" в третия кръг за Купата на ФА. В герой за домакините се превърна новото попълнение Върджил ван Дайк, който дебютира с червената фланелка и наниза победното попадение. Холандският защитник взриви трибуните на "Анфийлд" само няколко дни, след като бе привлечен от Саутхемптън за 75 милиона паунда. Преди това Джеймс Милнър поведе "червените" от Мърсисайд, а Гилфи Сигурдсон изравни за "карамелите".

Ливърпул започна срещата по-настървено и атакуваше от началните минути. Милнър и Фирмино обаче не успяха да завършат удобни възможности, а силен удар на Мане мина близо до вратата на гостите, но не попадна в нея.

В 35-ата Ливърпул получи правото да изпълни дузпа след нарушение срещу Адам Лалана на границата на наказателното поле. Зад топката застана Джеймс Милнър и не сгреши.

В 54-ата Гомес можеше да удвои, но пропусна удар с глава. Малко по-късно и Лалана не се справи със задачата да отправи точен удар. Така се стигна до 67-ата минута, когато домакините платиха скъпо за пропуските си. Гилфи Сигурдсон бе изведен от Фил Джагиелка при опасна контраатака и хладнокръвно прониза мрежата на Лорис Кариус, за да изравни.

До края и двата тима опитаха да вземат победата с непрестанни атаки. Тя обаче дойде за Ливърпул в 84-ата минута. Алекс Окслейд-Чембърлейн центрира от корнер, а новото попълнение Ван Дайк се извиси над всички и отбеляза победното попадение за тима си, което го класира в следващия кръг на надпреварата.