Валядолид смаза Селта

снимка: realvalladolid.es

С хеттрик на Хави Гера през второто полувреме Валядолид размаза Селта с 3:0 и излезе над зоната на изпадащите в Примера дивисион.

Гостите останаха с десет души на терена още в 11-ата минута на второто полувреме, когато Карлес беше отстранен за втори жълт картон, което пък помогна за втората домакинска победа на Валядолид. Двата отбора се изравниха с по 15 точки, като гостите са на 15-о място, а Валядолид веднага след тях.

Галисийците можеха да открият резултата в 33-ата минута, но вратарят Диего Марино извади над гредата удар на Карлес с глава.

А Марино беше замесен и във втората важна ситуация в мача, като в 56-ата минута провокира Карлес да го изрита, вече уловил топката, за което нападателят получи втори жълт картон и напусна играта.

Четири минути по-късно Гера откри резултата от воле, след като засече центриране на Патрик Еберт. В 67-ата той удвои с глава, а в 87-ата минута технично преодоля вратаря Йоел Родригес за третото попадение в мача.

С този хеттрик Гера вече има 10 попадения в 16 мача и се изравни с Антоан Грийсман на 3-ото място в листата на стрелците, посочва БТА.