Валенсия се намърда в Топ 4

снимка: valenciacf.es

Пако Алкасер изкачи Валенсия на четвърто място във временното класиране на испанското първенство по футбол, след като вкара единствения гол при победата с 1:0 над Ейбар в мач от 16-ия кръг на Примера дивисион.

Гостите от Валенсия направиха скоростна контраатака в 31-та минута и Алкасер се оказа на върха на атаката, завършвайки по перфектен начин пас на Пабло Пиати за крайното 1:0.

Тази контраатака олицетворяваше офанзивната игра на домакините от Ейбар, които в дълги периоди от мача бяха пред наказателното поле на Валенсия, но така и не вкараха гол на Диего Алвеш.

Ейбар остана на девето място в класирането и е равен по точки с десетия Еспаньол, който в събота вечер отнесе Райо Валекано с 3:1 като гост.

Серхио Гарсия се възползва от груба грешка в защитата на Райо и вкара първия гол за Еспаньол в деветата минута, а в добавеното време довърши домакините с второто си попадение.