Валенсия премаза десет от Малага

снимка: valenciacf.com

Валенсия постигна домакински успех с 3:0 над Малага в среща от втория кръг на Примера Дивисион и излезе начело в класирането.

Гостите останаха в човек по-малко на терена още в 28-а минута, когато Серхи Дардер получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Дани Парехо и това определено помогна на "прилепите" да стигнат до първи успех през сезона.

Четири минути по-късно Пако Алкасер откри резултата. Секунди преди края на първото полувреме Парехо отбеляза втория гол. Той получи правото да изпълни дузпа, която беше отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на защитника на Малага Уелигтон.

Ударът на Парехо беше спасен от вратаря Карлос Камени, но при добавката халфът не пропусна. Пабло Пиати в 56-а минута оформи крайното 3:0.

Валенсия има четири точки от първите си два мача и временно е начело в класирането. Малага е с три точки и заема деветата позиция.

Хетафе постигна първа победа за сезона, след като спечели с 1:0 домакинството си на Алмерия. Единственият гол в мача отбеляза Алваро Васкес в 29-а минута след асистенция на Фреди Инестроса.

Отборът на Хетафе доминираше изцяло през второто полувреме, но не успя да стигне до нов гол.

Възпитаниците на Козмин Контра имат три точки актив и се изкачиха на осмо място в класирането, а Алмерия е на 14-а позиция.