Валенсия катастрофира на "Риасор"

Представящият се много силно през настоящия сезон тим на Валенсия допусна първата си загуба в шампионата на Испания, след като Депортиво Ла Коруня надигра с категоричното 3:0 "прилепите" у дома.

Супер Депор изигра най-силния си мач от началото на сезона и заслужено спечели срещу тима от "Местая", който подцени срещата и не беше на нивото, което показвше от началото на сезона.

След няколко страхотни пропуски пред вратата на Йоел се стигна до корнер в 37'. При центрирането Перес засече с глава при близката греда, а в опита си да изчисти от голлинията Шкодран Мустафи довкара топката - 1:0.

До края на полувремето резултатът набъбна до 2:0, след като поредна грешка в отбраната на гостите позволи на Перес да се разпише след колеблива намеса на Йоел.

През втората част "прилепите" бяха по-активни, уцелиха и греда, но в 79' Точе оформи крайното 3:0, след като беше изведен сам срещу вратаря на Валенсия и с мощен удар в горния ляв ъгъл отбеляза последното попадение в срещата.

Така Валенсия не успя да отбележи във вратата на най-слабата защита в Ла Лига преди 8-ия кръг. Ла Коруня пък успя да спре поредицата си от 4 поредни загуби, като това е втората победа на тима след завръщането му в елита.

"Прилепите", за които това е първо поражение през новия сезон, остават на 3-о място с равен актив с Атлетико (Мадрид) - по 17 точки. Ла Коруня се отлепи от дъното и вече е на 14-о място с актив от 7 пункта.