Валенсия измъкна точка срещу Виляреал в края

Валенсия се спаси от загуба на „Ел Мадригал" и в 87-ата минута осъществи обрата си от 0:2 до 2:2 като гост на Виляреал в дебюта на Хосе Молина начело на „жълтата подводница". Двубоят започна ударно за ентусиазираните домакини и те нанизаха две попадения още до 17-ата минута чрез Марко Рубен (14') и Гонсало Родригес (17').

Софиан Фегули върна интригата 4 минути преди края на първото полувреме, а в 87-ата Ариц Адурис наказа грешка на Кристиан Сапата и с диагонален изстрел развали празника на Виляреал - 2:2.

Така „жълтата подводница" продължи успешната си серия на „Ел Мадригал" срещу Валенсия, след като „прилепите" имат само една победа от последните си 9 гостувания.

Виляреал обаче продължава да се намира в дъното на класирането - тимът е 18-ти с 16 точки и вече се смъкна в зоната на изпадащите. Валенсия пък е с 34 точки на 3-ата позиция и към момента изостава само с 3 от Барселона, преди „блаугранас" да изиграят дербито на Каталуния срещу Еспаньол.

В 14-ата минута на срещата Нилмар и Рубен направиха отлично двойно подаване, с което елиминираха бранителите на Валенсия и последният се озова на стрелкова позиция на пет метра от вратата. Нападателят на домакините елегантно прехвърли стража на „Лос Че" и откри резултата - 1:0.

Само 3 минути по-късно центриране на Борха Валеро от статично положение бе засечено с глава от бранителя на Виляреал Гонсало Родригес и авансът бе удвоен - 2:0.

До края на полувремето Валенсия успя да върне интригата, след като се възползва от едно от малкото си шансове в атака - Мигел центрира успоредно на голлинията и Фегули с глава прати кълбото в ответния ъгъл на Диего Лопес - 2:1.

След почивката играта бе равностойна, като все пак домакините трябва повече да съжаляват, че не реализираха още един гол, защото отправиха повече удари към противниковата мрежа. Въпреки това в 87-ата минута непохватно изчистване на Сапата прати кълбото към резервата Адурис, който с прецизен диагонален удар по тревата от 20 метра не остави шансове на Лопес - 2:2.